Antalya Taskent Charter Bilet

Antalya Taskent Charter Bilet

Antalya Taskent Charter uçak bileti en uygun fiyatları skyavia ile sizlerle…

Özbekistan Taşkent’ de Gezilecek Yerler

MINOR CAMII

Minor Camii ülkenin en modern camisi olmuştur. Yapımında yalnızca beyaz mermer kullanılan cami kusursuz bir görünüme sahiptir. Kendine has görüntüsüyle her yıl binlerce turisti kendisine hayran bırakmaktadır. Özbekistan’da bulunan hemen hemen bütün camilerin yapılma hikayesi vardır. Ancak bu yapıların istisnasız her birinin kendi ruhları vardır.

BAĞIMSIZLIK MEYDANI

Ülkenin Sovyetler Birliği’nden ayrılışı adına kurulan büyük bir meydandır. Burada geniş yeşil alanlar, ağaçlar, havuzlar, heykeller ve devasa binalar bulunmaktadır. Taşkent halkının en önemli dinlenme alanlarından biri haline gelen meydanda yürüme ve bisiklet yolları mevcuttur. Gündüz olduğu gibi akşamları da mükemmel ışıklandırma sistemleri sayesinde ilgi görmektedir.

Emir Timur Müzesi

Türk Dünyası’nın en büyük komutanlarından biri olan Timur’un doğumunun 660. yılında kurulan ve ona hasredilen müzedir. Müze mavi kubbeli küçük bir binadan ibarettir. Ancak müzenin geniş bahçesinde Timur’un harika heykelleri bulunmaktadır. Taşkent seyahatinizde, yaşadığımız geniş coğrafyanın tarihini şekillendiren şahsiyetlerden biri olan Timur’un müzesini ve heykellerini gezip görmeyi unutmayın.

Japon Bahçesi

Taşkent’in en önemli dinlenme alanı burasıdır. Japon Bahçesi birçok ağaç ve çiçek türüyle büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Ayrıca bahçenin içerisinde harika bir dere var ve bu derede balık ve ördekler yaşıyor. Huzur dolu bu bahçede dolaşmanın, balık ve ördeklere yem vermenin mutluluğunu yaşamak için mutlaka gezilmesi gereken bir alandır

Özbekistan Devlet Uygulamalı Sanatlar Müzesi

Taşkent’in güney kesiminde yer alan Abdül Kasım Medresesi, Taşkent mimarisinin en güzel örneklerinden bir tanesidir. Medresenin tam olarak hangi tarihte yapıldığı bilinmese de arkeolojik kazılar ve tarihsel belgeler 19. yüzyılın başında inşa edilmiş olabileceğini söylüyor. Medrese, dönemin önde gelen alimlerinden Abdül Kasım Han’ın adını taşıyor. Abdül Kasım Han, ilme ve sanata verdiği önemle tanınan bir liderdi. Günümüzde Abdül Kasım medresesi sanat ve zanaat alanında hizmet veriyor. Birbirinden yetenekli ressamlar, kuyumcular, ahşap kesiciler ve minyatür sanatçıları yetiştiriyor. Taşkentt’ten alacağınız hediyelik eşya alışverişleriniz için doğru bir tercih olacaktır.

Barak Han Medresesi

Barak Han Medresesi, Taşkent’in simge yapılarından biridir ve Taşkent’teki en büyük medresedir. Medrese farklı dönemlerde inşa edilmiş çeşitli yapılardan oluşmaktadır. Medresenin ilk kısmı 15. yüzyılda, ikinci kısmı 16. yüzyılın ilk yarısında, üçüncü kısmı ise 16. yüzyılın ortasında yapılmıştır. Medresenin son parçası olan üçüncü kısım Suyuniç Han’ın oğlu Barak Han tarafından yaptırılmıştır ve onun adıyla anılmaktadır. Büyüdükçe bir avlu etrafında toplanan medrese binaları 1955-1963 yılları arasında restore edilmiştir. Barak Han Medresesi’ni 09.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Televizyon Kulesi

Orta Asya’nın en yüksek yapısı olma ünvanını elinde tutan Televizyon Kulesi, 365 metre yüksekliğe sahiptir. Kulenin inşaatına 1978 yılında başlanmıştır ve 15 Ocak 1985 tarihinde hizmete açılmıştır. Günümüzde Orta Asya’nın en yüksek yapısı olan kule 1985-1991 yılları arasında dünyanın en yüksek üçüncü kulesi ünvanına sahipti. Televizyon kulesini pazartesi günleri hariç 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Prens Romanov Sarayı

Günümüzde Özbekistan Dışişleri Bakanlığı tarafından konuk evi olarak kullanılmaktadır. Prens Romanov Sarayı’nın bir kısmı ise müzeye dönüştürülmüştür. Sarayın müze olarak halka açılmasındaki en büyük amaç ise burjuvazi ve halk arasındaki farkı vurgulamaktadır. O dönemde var olan bu eşitsizliği sergileyerek günümüzdeki eşitliğe vurgu yapmaktadır. Prens Romanov Sarayı’nı sadece Pazar günleri ziyaret edebilirsiniz.

Taşkent Hakkında Önemli Bilgiler

Özbekistan’ın Doğusunda yer alan Taşkent  şehri , Özbekistan’ın hem başkenti hemde en büyük şehridir.  Yaklaşık  3 Milyon nüfusa sahiptir.  Taşkent  eski bir yerleşim bölgesi olmasına rağmen  en çok turist çeken şehridir. Para birimi Özbekistan Somu’dur. 

Taşkent Charter ve Tarifeli Uçak Biletleri

Özbekistan  Taşkent  uçak biletleri  tarifeli ve charter  olarak   Aktarmasız direk uçuşlar  Skyavia.com da sizlerle.   İstanbul , Antalya , Dalaman ve Bodrum dan karşılıklı olarak yaptığımız uçuşlar için  en uygun fiyatlara bilet satın alabilirsiniz.  Sezon içerisinde  Haftada toplam  6 uçuş ile En çok uçan tek şirketiz.  Sizde Taşkent uçak bileti arıyorsanız bize ulaşın. 

Neden Taşkent Charter Uçak biletleri Skyavia.com da Uygun fiyat ile satılıyor ?

Skyavia.com olarak  Özbekistan Havayolları ile  yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda , Uçak içi alınan koltuklar uygun maliyetle alınıp , en ucuz fiyatlara müşterilerimize sunmaktayız. Dönem dönem yaptığımız extra kampanyalar doğrultusunda  Taşkent uçak biletlerinde  150$ dan başlayan ve 35 kg  bagaj dahil olarak satılan  Tarifeli ve Charter biletlerimiz ile Türkiye de bir ilke imza atıyoruz. 

GALERİ & FOTOĞRAFLAR

Bize Ulaşın

En iyi uçak bileti teklifini mi arıyorsunuz? İnternette bulamayacağınız fiyatlarla size yardımcı olalım. Formu doldurun sizi biz arayalım!

Yolculuk İpuçları

En ucuza uçak biletini nasıl mı bulursunuz?

Çok Kolay! SkyAvia sizin için en iyi uçak biletini hızlıca bulur. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

İNDİRİMLİ TATİL FIRSATI

%50'ye Varan İndirim Fırsatı!

Özel teklifler ve en iyi tur paketleri, güncellemeler ve indirimler hakkında bilgi almak için şimdi kaydolun !!

Seyahat etmeye dair hayallerinizi daha erken gerçekleştirmenin tam zamanı! SkyAvia olarak, size unutulmaz deneyimler sunmak için bir fırsat sunuyoruz: Erken rezervasyonla %50’ye varan indirim fırsatıyla bütçenizi rahatlatın.

İstatistiklerimiz

SEYAHATA EDİN! KEŞFEDİN! MUTLU HATIRLAYIN!!

Hayatın en değerli anları seyahatle şekillenir. SkyAvia olarak sizleri unutulmaz bir maceraya davet ediyoruz!

0 K+
Mutlu Ziyaretçi
0 +
Ulusal Ödül
0 K+
Aktif Üye
0 +
Tur Rotası
Bize Ulaşın

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Seyahat planlarınızı ve uçak bileti ihtiyaçlarınızı daha keyifli ve sorunsuz hale getirmek için buradayız. Her türlü sorunuzu yanıtlamak, önerilerde bulunmak ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermek için hazırız.

Sizin için buradayız

Ünvan : Çebi Havacılık Turizm Organizasyon Bilişim Tek.İnş.Eml.Res.Oto San ve Tic LTD ŞTI

Tursab – A8467

Müşterilerimizin memnuniyeti ve ihtiyaçları bizim önceliğimizdir. Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini aşmak ve seyahat deneyiminizi unutulmaz kılmak için buradayız.

Adres

Yeşilbahçe Mahallesi . Portakal Çiçeği Bulvarı Ahmet Dalkara Apt, No 48A, 07100 Muratpaşa/Antalya

E-Posta

info@skyavia.com

Telefon

(0242) 312 19 19

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin