Astana Uçak Bileti

Astana Uçak Bileti

Astana ( Nur Sultan ) Şehri Gezilecek Yerler

Astana’da çok büyük ve gösterişli binalar görmeye hazır olun! . Kazakistan Devleti nin yer altı zenginliklerinden kaynaklanan zenginliği alabildiğine boş ve müsait alan ile birleşince ortaya  devasal yapılar çıkmaktadır. Turist olarak bu devasal yapıları ziyaret edebilirsiniz.  Bunlardan Başlıcaları şöyledir. 

Ulusal Müze

Barış ve Uzlaşma Sarayı

Silahlı Kuvvetler Müzesi

Nur Astana Camii

Khan Shatyr Eğlence Merkezi

Ak Orda Başkanlık Konutu

Devlet Opera Bale ve Tiyatro Merkezi

Dostoyovski’nin Evi

Hazreti Sultan Camii

Bayterek Anıtı

Astana şehrinin başlıca önemli yerleri arasındadır. 

Ulusal Müze : 

Kazakistan Ulusal Müzesi dışı kadar içi de gösterişlidir. Futiristik bir mimariye sahiptir.  Kazakistan ın tüm şehirlerine ait tarihi burada bulabilirsiniz.  Giriş Ücretleri  Yaklaşık 10 TL  civarındadır. Ek bilgi olarak Müze Pazartesi Günleri Kapalıdır. Diğer Hergün 10-18 saatleri arasında ziyarete açıktır. 

Nur Astana Camii  :

Nur Astana Camii , Kazakistanın Başkenti Astana da bulunur ve Orta Asya üçüncü en büyük camisidir. İslam Peygambet Hz. Muhammed in ilk vahyi 40 yaşında aldığı rüvayetinden dolayı bu cami de 40 metre yükseklikte inşa edilmiştir. Hz. Muhammed (SAV) 63 yaşında vefat ettiği için Caminin minareleri de 63er metredir. Konum olarak İşim Nehri nin Sol yakasında yer alan cami , 7 bin kişilik kapasitesi mevcuttur. 

BARIŞ VE UZLAŞMA SARAYI :

Barış ve Uzlaşma Sarayını dışarıdan gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Sıra dışı bir mimariyle karşılacaksınız. Diğer bir ismi Barış ve uyum Piramidi de olan bu yapı  Astana da konser,seminer ve etkinliklerde rol almaktadır.  Sarayın içerisinde geniş ve 1000 kişi üzerinde devasal bir opera salonu bulunmaktadır.  Ayrıca içeride Türk Dünyası Araştırma Merkezi de yer almaktadır. 

Bu sarayın diğer önemli özelliklerinden biri de yapımına 60 milyon $ harçanmış olmasıdır. Öyleki yapılan harçamaya değen güzel bir yapı ortaya çıkmıştır.  2006 yılından beri hizmet veren saraya haftanın 7 günü ziyaret edebilirsiniz. 

Bayterek Anıtı :

Bayterek Anıtı Astana şehrinin en önemlı sembolüdür. Bayterek kelimesi Kazak dilinde  uzun kavak ağacı  anlamına gelmektedir.  Kazak kültüründe masallarda adı geçen bir yaşam ağacı ve Samruk isimli büyülü mutluluk kuşundan yola çıkılarak inşa edilmiştir.  Yüksekliği  yaklaşık 105 metredir.  Yukarıdan  Astanın tüm güzelliklerini manzarasını izleme fırsatı sunan bu anıtta ,  360 derece panaroma manzara keyfi sizleri bekliyor.  Haftanın hergünü açıktır. Konum olarak Nurzhol Bulvarı üzerindedir. 

Silahlı Kuvvetler Müzesi : 

Kazakistanın ilk ve tek askeri tarih müzesidir.  Mavi Kubbesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. 2016 Yılında açışmıştır.  Taş devrinden başlayarak Kazakistan ın tüm tarihini gözler önüne seren müzede binlerce çeşit tarihi eseri görebilirsiniz.  Müze içerisinde , Türk Kazak ve Moğol askeri tarihi hakkında geniş bilgi edinebilirsiniz.  Pazartesi hariç hergün açıktır.  Konum olarak Respublika caddesi üzerindedir. 

Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi

Astana’nın Dinmukhamed Qonayev Caddesi üzerinde bulunan Opera ve Bale Salonu Astana’nın en büyük gurur kaynaklarından biridir. Sovyetler Birliği’nin az sayıdaki olumlu yanlarından biri opera, bale gibi yüksek sanat dallarına büyük önem verilmesi ve devlet destekli sanatçıların yetiştirilmesi idi. Günümüzde her eski SSCB ülkesinde olduğu gibi Kazakistan’da da opera ve baleye hala büyük önem verilmektedir. İnşaatı 300 milyon $’a mal olan bu yapı 2013’ten bu yana hizmet vermektedir. İlk bakışta Antik Yunan tapınaklarını andıran opera ve bale binası Devlet Başkanı Nazarbayev’in Rusçada “Kanun hükmünde kararname” anlamına gelen “Ukase” vermesi sonucu inşa edilmiştir ve bizzat Nazarbayev tarafından tasarlanmıştır. Ana salonu 1.250 kişi kapasiteli olan binanın küçük salonu ise 250 kişi kapasitelidir.

Khan Shatyr Eğlence Merkezi

Astana’daki Neo-fütüristik mimariye sahip bu bina şehrin eğlence merkezidir. Khan Shatyr “Kağanın otağı” anlamına gelmektedir. Bu bina gerçekten de Orta Asya Türklerinin otağlarını andırmaktadır. Yalıtım teknolojisi sayesinde binanın içindeyken -30 derece Astana soğuğunu bile hissetmezsiniz. En üst katında palmiye ağaçları arasında havuza girebilir, golf oynayabilir, alışveriş yapabilir veya kano kiralayıp binanın içindeki kanalda tur atabilirsiniz. Eğlence merkezinin mimarisi kadar içindeki etkinlikler de fütüristik bir bakış açısının ürünüdür. Astana’daki birçok çılgın eserin mimarı Norman Foster bu binanın da inşaatını üstlenmiştir. 150 metre yükseklikteki bina tam 140 bin metrekare alanı kaplamaktadır. Khan Shatyr Eğlence Merkezi 2010 yılında Başkan Nazarbayev’in 70. doğum günü vesilesiyle açılmıştır.

Ak Orda Başkanlık Konutu

Ak Orda Başkanlık Konutu, 1991’den beri Kazakistan’ın Devlet Başkanı olan Nursultan Nazarbayev’in 2004’ten bu yana başkanlık konutudur. İşim Nehri’nin sol yakasında bulunan konut koyu mavi kubbesiyle dikkat çekmektedir ve Astana’daki tüm turistik ve tarihî yapılar gibi çok büyük ve göz alıcıdır. 80 metre yüksekliğindeki 7 katlı binanın ilk katında basın konferansları, balolar düzenlenmektedir. Ayrıca bina kompleksinin içinde bir de kış bahçesi bulunmaktadır. İkinci kat devlet memuru ve bürokratların ofislerine ayrılmıştır. Üçüncü katta ise uluslararası organizasyonlar yapılmakta ve yabancı devlet adamları ağırlanmaktadır. Başkanlık konutu yaklaşık 37 bin metrekarelik alanı kaplamaktadır. Burası Londra’daki Buckingham Sarayı ve ABD’deki Beyaz Saray’dan esinlenerek inşa edilmiştir.

Dostoyevski’nin Evi

Rus edebiyatının en önemli isimlerinden olan yazar Fyodor Dostoyevski’nin eşi çocuğuyla beraber 1857-1859 yılları arasında sürgündeyken yaşadığı bu ev aynı zamanda Suç ve Ceza ile Budala isimli dünyaca ünlü eserlerini yazdığı evdir. Kazakistan’ın Rusya sınırındaki Semey şehrinde bulunan eve Astana’dan yapacağınız 12 saatlik araba veya otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Yolculuk yorucu olacaksa da Rus edebiyatı ve özellikle Dostoyevski hayranları için yeşil panjurlu bu şirin evi ziyaret etmek hoş bir etkinlik olabilir. Evin içi yazarın ölümünden bu yana değiştirilmemiştir. Dostoyevski Müzesi’nde yazarın kişisel eşyasını, orijinal el yazısı notlarını, mektuplarını bizzat görebileceksiniz. Müzeye kişi başı giriş ücreti 200 KZT’dir. Pazar günleri hariç her gün 09.00-18.00 saatleri arasında müze evi ziyaret edebilirsiniz.

GALERİ & FOTOĞRAFLAR

Bize Ulaşın

En iyi uçak bileti teklifini mi arıyorsunuz? İnternette bulamayacağınız fiyatlarla size yardımcı olalım. Formu doldurun sizi biz arayalım!

Yolculuk İpuçları

En ucuza uçak biletini nasıl mı bulursunuz?

Çok Kolay! SkyAvia sizin için en iyi uçak biletini hızlıca bulur. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

İNDİRİMLİ TATİL FIRSATI

%50'ye Varan İndirim Fırsatı!

Özel teklifler ve en iyi tur paketleri, güncellemeler ve indirimler hakkında bilgi almak için şimdi kaydolun !!

Seyahat etmeye dair hayallerinizi daha erken gerçekleştirmenin tam zamanı! SkyAvia olarak, size unutulmaz deneyimler sunmak için bir fırsat sunuyoruz: Erken rezervasyonla %50’ye varan indirim fırsatıyla bütçenizi rahatlatın.

İstatistiklerimiz

SEYAHATA EDİN! KEŞFEDİN! MUTLU HATIRLAYIN!!

Hayatın en değerli anları seyahatle şekillenir. SkyAvia olarak sizleri unutulmaz bir maceraya davet ediyoruz!

0 K+
Mutlu Ziyaretçi
0 +
Ulusal Ödül
0 K+
Aktif Üye
0 +
Tur Rotası
Bize Ulaşın

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Seyahat planlarınızı ve uçak bileti ihtiyaçlarınızı daha keyifli ve sorunsuz hale getirmek için buradayız. Her türlü sorunuzu yanıtlamak, önerilerde bulunmak ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermek için hazırız.

Sizin için buradayız

Ünvan : Çebi Havacılık Turizm Organizasyon Bilişim Tek.İnş.Eml.Res.Oto San ve Tic LTD ŞTI

Tursab – A8467

Müşterilerimizin memnuniyeti ve ihtiyaçları bizim önceliğimizdir. Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini aşmak ve seyahat deneyiminizi unutulmaz kılmak için buradayız.

Adres

Yeşilbahçe Mahallesi . Portakal Çiçeği Bulvarı Ahmet Dalkara Apt, No 48A, 07100 Muratpaşa/Antalya

Telefon

(0242) 312 19 19

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin